המוזיקה בבר המצווה – moonlandingday.com

מי רוצה את מרפי באירוע

עד כמה שאנחנו לא מנסים, תמיד קורה משהו. הביטחון שלנו בכך שאירוע שנארגן יחווה קשיים מציאותיים, כיאוטיים ופשוט מציאותיים הוא כל כך גדול עד שהמצאנו לו שם – מרפי. אנחנו כמובן מבססים כל דבר רע שקורה לנו על התיאוריה של אותו אדוארד מרפי שאמר, במילים פשוטות – אם יש מספר דרכים לבצע מטלה מסויימת ואחת הדרכים היא זו שתוביל לכישלון או חוסר הצלחה באותה מטלה – ישנה סבירות גבוהה שאותה הדרך היא זו שתתקיים בסופו של דבר.

מרפי, בהתאם להקשר בו דבריו נאמרו – ביסס את הכשלים האלה על אנשים – המשפט המקורי לא התחיל במילים ‘כאשר יש מספר דרכים לבצע מטלה מסויימת’ – אלא במילים – ‘כאשר לחייל יש כמה אפשרויות לבצע פקודה’. הוא היה מפקד וכמו כל מפקד טוב הוא הבין שהפקודים שלך צריכים לקבל הוראות כמה שיותר ברורות. הגדלת ראש הפכה בתרבות שלנו – מלהיות תכונה מוערכת לדרישה מחייבת. הבעיה היא שהציפייה לאותה הגדלת ראש היא בדיוק המקום בו מתחילות הטעויות, התקלות – ובעצם כל כישלון באירוע שתכננתם. אז כיצד ניתן להימנע מאותן טעויות? האם אילוף כלבים הוא הפיתרון וכל אחד מהאנשים שקשורים באירוע צריך לעבור אותו או שמא ישנן דרכים פשוטות יותר.

מנטליות המפקד
כבר ציינו שאחת מהתכונות של מפקד טוב ואפילו אחת החשובות שבתכונות אלה היא להיות ברור – להשאיר כמה שפחות מקום של לשיקול דעת. במוחנו, משפטים המנוסחים בצורה כזו – תמציתיים, ברורים וכאלה שלא משאירים מקום לדמיון או לדיון – הם בהחלט משפטים פיקודיים. אבל לנבוח פקודות על אנשי הקייטרינג או על מסדרת הפרחים זה לא בדיוק התחלה טובה לאירוע מוצלח.

Comments are currently closed.